2.2.1. Загальні положення (порядок нарахування процентів, продовження, повернення вкладів та інше)

Що таке строк вкладу?

Депозити - накопичуй вигідно, з різними строками, сумами та можливістю поповнення своїх депозитів.

1. Трохи термінів :)

Що таке депозит (вклад)?

Депозит (вклад) -  кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту) (крім коштів, залучених від видачі ощадного сертифіката банку), включаючи нараховані відсотки на такі кошти. 

Що таке депозитний договір?

Депозитний договір - договір банківського вкладу, за яким Клієнт передає, а Банк приймає Депозит у розмірі та на строк, зазначений у Депозитному договорі. Заява Клієнта на оформлення Депозиту, Умови і правил надання банківських послуг та Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб є складовими частинами Депозитного договору.

Що таке “Початкова сума” депозиту?

Початкова сума депозиту - сума, внесена Клієнтом на Депозит з дня підписання Заяви Клієнта на оформлення Депозиту.

Що таке депозитний рахунок?

Депозитний рахунок - рахунок, що відкривається Банком Клієнту на договірній основі для зберігання коштів, що передаються Клієнтом Банку на встановлений строк та під визначений процент (доход) відповідно до умов Договору. Номер Депозитного рахунку вказується в Договорі.

Що таке вклад (рахунок) “До запитання”?

Вклад (рахунок) «До запитання» - вклад, поточний рахунок Клієнта, який Банк відкриває за Заявою Клієнта на оформлення Депозиту з метою виплати Депозиту Клієнту з Депозитного рахунку після закінчення строку. Ці кошти обліковуватимуться на рахунку «До запитання» до моменту отримання Банком розпорядження від Клієнта щодо реквізитів переказу коштів або автоматичного продовження депозиту.

Що означає поняття “Сплячі” депозити (недіючі рахунки)”?

«Сплячі» депозити (недіючі рахунки) - це:

- Вклади клієнтів в розмірі менше екв. 1000 грн., які на момент продовження вкладу не користуються іншими продуктами банку та в Банку відсутній актуальний номер мобільного телефону для контакту з Клієнтом.

- Вклади, за якими не було клієнтських операцій 3 та більше років.

- Вклади, які розірвані або непролонговані, залишок коштів за якими менше екв. 1000 грн, та за якими не було операцій 180 днів та більше;

- Вклади, виплата коштів з яких проводиться спадкоємцям згідно з чинним законодавством за нотаріальним свідоцтвом про право спадкування за вкладом.

- Вклад "СкарбничкА" з залишком коштів до 100 грн включно, за якими не було клієнтських операцій понад 366 днів. 

Обслуговування сплячого рахунку (у т.ч. депозиту) - 100 грн в місяць

Що означає автоматичне продовження?

Автоматичне продовження - це продовження на новий строк, яке здійснюється в автоматичному режимі, якщо Клієнт у строк обумовлений умовами цих правил, не заявить про повернення вкладу. Якщо після закінчення строку Клієнт зніме частину або всю суму, автоматичне продовження не проводиться.

Що таке строк вкладу?

Строком розміщення вкладу є певний період у часі, зі спливом якого пов'язане повернення вкладу. Строки, в розумінні цих Умов та правил визначаються місяцями та днями:
1 місяць - 31 день;
3 місяці - 93 дні;
6 місяців - 186;
12 місяць - 367;
15 місяців - 460 днів.

Що таке Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО)

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених Законом Україні “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

2. Порядок оформлення депозиту

Який порядок відкриття депозиту?

2.1. З метою відкриття депозиту, Клієнт надає Заяву на оформлення депозиту. Заявою на оформлення депозиту визначаються усі істотні умови депозитного договору.

2.2. Заява на оформлення депозиту підписується Клієнтом:

  • власноручним підписом якщо договір укладається у паперовому вигляді;

  • простим електронним підписом, який є аналогом власноручного підпису та його накладення має рівнозначні юридичні наслідки із власноручним підписом на документах на паперових носіях. Механізм підписання за допомогою мобільного телефону та OTP-пароля наступний:

1. Банк генерує OTP-пароль і відправляє його клієнту з зазначенням інформації, яка буде їм підтверджуватися.

2. У разі згоди клієнт передає отриманий OTP-пароль Банку шляхом введення у відповідному рядку використовуваного сервісу.

3. У разі якщо номер мобільного телефону зареєстрований і збігається з номером телефону клієнта (ідентифікатор) на який було направлено ОТР-пароль та ведений Клієнтом ОТР-пароль тотожний з тим, що надіслав Банк вважається, що клієнт прийняв запропоновані умови та сторони визнають співпавший ОТР-пароль електронним підписом клієнта.

  • удосконаленим електронним підписом, який є аналогом власноручного підпису та його накладення має рівнозначні юридичні наслідки із власноручним підписом на документах на паперових носіях. Підпис створений за результатом криптографічного перетворення електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис, з використанням засобу удосконаленого електронного підпису та особистого ключа, однозначно пов’язаного з підписувачем, і який дає змогу здійснити електронну ідентифікацію підписувача та виявити порушення цілісності електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис. Підпис за допомогою особистого ключа перевіряється за допомогою відкритого ключа. Сторони погодили використання електронного підпису без сертифіката ключа.

2.3. Своїм підписом Клієнт підтверджує, що вся представлена ним інформація є правильною і зобов'язується про всі зміни повідомляти Банк не пізніше 15 днів з моменту їх виникнення.

2.4. Під час укладання договору Банком використовується факсимільне відтворення підпису Голови Правління Банку, а також відтворення відбитка печатки Банку технічними друкарськими пристроями.

2.5. Банк для зарахування суми Депозиту відкриває Клієнту депозитний рахунок, що зазначається в Заяві Клієнта на оформлення Депозиту та зобов'язується виплатити Клієнту Депозит і проценти в обумовленому у Депозитному договорі порядку.

2.6. Банк на підставі Заяви Клієнта на оформлення Депозиту може відкрити вклад «До запитання» для зарахування коштів на рахунок та переказу коштів з рахунку у відповідності до умов цих правил.

2.7. Заява Клієнта на оформлення Депозиту та ці Умови та правила надання банківських послуг становлять Депозитний (вкладний) договір.

2.8. Депозитний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту підписання Клієнтом Заяви на оформлення вкладу та розміщення суми вкладу на рахунку вкладу та припиняється з виплатою Клієнту всієї суми вкладу разом з процентами, що належать відповідно до умов вкладу, якщо інше не передбачено умовами Договору. Датою укладення Депозитного договору є дата, зазначена в Заяві Клієнта на оформлення Депозиту.

2.9. Примірник Депозитного договору Клієнт отримує:

  • у паперовому вигляді, якщо договір укладається у відділені Банку;

  • в електронному вигляді на електронну пошту або в додатку ABank24, якщо договір укладений через дистанційні канали обслуговування.

2.10. Клієнт має право переказати грошові кошти на Депозит протягом 1-го банківського дня з дати підписання Заяви Клієнта на оформлення Депозиту.

Кошти на депозитний рахунок зараховуються шляхом переказу:

  • готівкових грошових коштів через касу відділення Банку;

  • коштів з картки/рахунку за допомогою дистанційних каналів обслуговування.

При дистанційному оформленні Договору на відкриття вкладу клієнт вносить гроші на вклад шляхом перерахування з картки.

2.11. Клієнт має право скласти заповідальне розпорядження за вкладом.

2.12. Банк має право для різних цілей (повідомлення про зміну тарифів, активація додаткових послуг, актуалізація контактних даних, зміна умов Договору., інформування про те, що проводяться банком акції, проведення опитування про якість обслуговування, дистанційне обслуговування, оформлення платіжних документів, ознайомлення вкладника з Довідкою ФГВФО, підписання договору вкладу, відкритого в ABank24 і т. д., (в тому числі отримання згоди клієнта на вищевказані дії та їх підтвердження) встановити контакт з клієнтом, використовуючи будь-які зазначені канали зв'язку (повідомлення в мобільному додатку , повідомлення в месенджерах, дзвінки і так далі). Банк має право встановлювати контакт з клієнтом на постійній основі.

Чи можливо поповнювати вклад?

2.13. Клієнт має право поповнювати свій вклад протягом усього строку Депозиту. Загальна сума поповнення протягом кожного календарного місяця не повинна перевищувати суму, встановлену Банком. Максимальну суму поповнення протягом календарного місяця Клієнт може дізнатися у відділенні або на сайті Банку a-bank.com.ua. Вклад можна поповнити в будь-якому відділенні Банку або за допомогою додатку ABank24.

2.14. Клієнт має право доручити Банку проводити регулярні перерахування на свій депозитний рахунок (рахунок-одержувач) з іншого свого депозитного, поточного або карткового рахунку (рахунок-відправник). Якщо на дату виконання регулярного платежу залишок коштів на рахунку-відправнику менше суми встановленого регулярного платежу, Клієнт доручає Банку перерахувати на рахунок-одержувач всю доступну суму залишку з рахунка-відправника.

Регулярне збільшення незнижуваного залишку за послугою «Стандарт безподатковий» проводиться за правилами, описаними в даному пункті.

2.15. Банк має право стягувати комісію за поповнення вкладу іншої особи згідно діючих Тарифів.

Як нараховуються проценти?

2.16. Нарахування процентів по вкладу починається з дня, наступного за днем надходження грошових коштів в Банк, і здійснюється за кожний календарний день, виходячи з фактичної кількості днів у році, за ставкою, що зазначена в Заяві Клієнта на оформлення Депозиту з урахуванням правил розрахунку процентів при продовженні вкладу. День повернення вкладу в період розрахунку процентів не входить.

2.17. Нарахування процентів за вкладом «До запитання» починається з дня, наступного за днем надходження грошових коштів на вклад «До запитання», і здійснюється за кожний календарний день, виходячи з фактичної кількості днів у році, за поточною ставкою вкладу «До запитання». День списання коштів по вкладу «До запитання» в період розрахунку процентів не входить.

2.18. Банк має право протягом всього строку дії Депозитного договору змінювати розмір процентної ставки за вкладом «До запитання». Поточний розмір діючої процентної ставки за вкладом «До запитання» розміщується на сайті Банку.

2.19. Сума нарахованих процентів за цілу кількість термінів вкладу, що пройшли з моменту оформлення вкладу, виплачується в повному обсязі.

2.20. Клієнт може дізнатися про баланс вкладу, отримати виписку за депозитним рахунком у:

  • додатку ABank24;

  • в будь-якому відділенні Банку.

Який порядок виплати процентів?

2.21. Виплата процентів, в залежності від умов визначених у Заяві, Банком може здійснюватись:
- по закінченні строку депозиту в день повернення вкладу;
- щомісяця, починаючи з місяця, наступного за місяцем укладення договору. Виплата процентів щомісяця здійснюється на наступний день від дня, що є порядковим днем (числом) місяця закінчення вкладу. (Наприклад: вклад оформлений 11.04.2023р. по 12.07.2023р., виплата процентів буде здійснена 13.05.2023р., 13.06.2023р. та 13.07.2023). В день виплати нарахованих за Депозитом процентів, нараховані проценти за Депозитом зараховуються на поточний рахунок Клієнта або перераховуються на вкладний рахунок (збільшують суму Депозиту) в залежності від умов визначених в Заяві на оформлення Депозиту.

2.22. Виплата нарахованих за вкладом «До запитання» процентів здійснюється Банком Клієнту в день списання грошових коштів з вкладу «До запитання» на зазначений у Заяві Клієнта на оформлення Депозиту рахунок для виплати процентів за Депозитом.

2.23. Банк, під час нарахування та виплати процентів за Депозитом, виконуючи функцію податкового агента, утримує податки та обов’язкові платежі і перераховує їх до бюджету в розмірі та порядку, визначеному чинним законодавством України.

2.24. Банк безкоштовно може видавати Клієнту картку для зарахування нарахованих процентів за вкладом. Обслуговування Картки здійснюється у відповідності із Тарифами, чинними на момент обслуговування. У разі, якщо Клієнт відмовився від картки, нараховані проценти за вкладом перераховуються на інший рахунок, вказаний Клієнтом.

2.25. Клієнт протягом всього строку дії Депозитного договору може змінювати порядок виплати процентів, в тому числі:
- змінювати спосіб виплати процентів (на власну картку в валюті Депозиту, або спрямувати на збільшення суми Депозиту);
- змінювати номер платіжної картки/поточний рахунок на  який зараховуються проценти за Депозитом через дистанційний канал обслуговування мобільний застосунок ABank24.

3. Порядок повернення депозиту за строком

Який порядок повернення депозиту?

3.1. При поверненні вкладу з ініціативи Клієнта, Клієнту повертається сума вкладу та виплачуються проценти, нараховані відповідно до умов цього договору за фактичний термін користування вкладом.

3.2. У випадку, якщо умовами депозитного договору передбачена можливість автоматичного продовження вкладу, Клієнт повинен звернутися з заявою про повернення вкладу протягом 5 календарних днів з дати закінчення строку депозитного договору.

3.3. Розірвання депозиту протягом 5 календарних днів з дати закінчення кожного терміну вкладу вважається розірванням по терміну. Всі інші розірвання депозитів вважаються достроковими.

3.4. За період, що пройшов з моменту закінчення строку вкладу до повернення вкладу згідно п.3.3. даного договору, Банк нараховує проценти на залишок коштів на рахунку за ставкою вкладу «До запитання».

3.5. Закриття вкладу або відмову від автоматичного продовження вкладу Клієнт може оформити шляхом подання заяви у будь-якому відділенні Банку або через віддалений канал обслуговування ABank24.

3.6. Після виплати Клієнту усієї суми депозиту та процентів Депозитний рахунок закривається та дія договору припиняється.

3.7. Вклад «До запитання» закривається після переказу за ініціативою Клієнта всіх коштів, що обліковувалися на рахунку, одночасно припиняється дія Депозитного договору.

3.8. Виплата суми Депозиту, а також виплата нарахованих за Депозитом процентів може бути здійснена Банком готівкою у касі Банку. При цьому заокруглення суми касових операцій здійснюється за наступним правилом:

- видача готівки здійснюється в сумі, що кратна одній гривні.

!!!Примітка!!!

3.9. Якщо закінчення строку вкладу припадає на вихідний день, то виплата суми вкладу здійснюється в перший робочий для Банку день.

3.10. Якщо депозит "Стандарт" розривається достроково в періоді до 28 днів з моменту його оформлення, то зарахування коштів на картку "КДВ/”єПідтримка”/”Жовта” до 28 днів проводиться з ознакою “непільгові”.

Які є юридичні особливості повернення вкладу?

3.11. Якщо Клієнт має прострочену заборгованість за кредитом, виданим Банком, або Клієнт є поручителем за кредитом, за яким існує заборгованість, Банк має право на свій розсуд:

- після закінчення строку вкладу перерахувати вклад і нараховані проценти на поточний рахунок Клієнта та в подальшому використовувати їх для погашення заборгованості

або

- розірвати цей договір. При цьому Банк надсилає Клієнту письмове повідомлення та/або електронне повідомленні через дистанційні канали обслуговування із зазначенням дати розірвання договору. Вклад і нараховані проценти перераховуються на поточний або картковий рахунок Клієнта та в подальшому використовуються для погашення заборгованості.

Списання коштів оформляється платіжною інструкцією.

3.12. При укладанні між клієнтом і Банком договору застави майнових прав на вклад, договору цесії та виникненні простроченої заборгованості за договорами, які забезпечені таким вкладом, клієнт доручає самостійно, без особистої участі Клієнта, здійснити погашення заборгованості, що утворилася за рахунок коштів такого заставного депозиту, без будь-якого перерахунку процентів і стягнення комісій з Клієнта, незалежно від дати оформлення вкладу та терміну його закінчення. Необхідна сума списується Банком в погашення заборгованості, забезпеченої заставою майнових прав на вклад.

У тому випадку, коли заставу майнових прав на вклад забезпечує виконання ще яких-небудь зобов'язань якимись особами (крім погашених за рахунок вкладу) згідно відповідних договорів з Банком, то після списання, Клієнт доручає самостійно, без особистої участі Клієнта, на розсуд Банку, розпорядитися залишком вкладу та нарахованими процентами таким чином:

а) повернути залишок вкладу та нарахованих процентів на колишній вклад Клієнта такого ж типу і терміну, як первісний, з нарахуванням колишніх процентів по ставці. При цьому майнові права за таким вкладом є заставою за тим зобов'язанням, які були забезпечені первинними вкладом;

б) у разі неможливості подальшого обслуговування депозиту на первинних умовах, Банк перераховує залишок вкладу і нарахованих процентів на поточний картковий рахунок Клієнта.

3.13. У випадку дебетування вкладу без згоди вкладника, що призводить до повного списання коштів з вкладного рахунку, Банк має право закрити цей рахунок, здійснити виплату процентів за фактичний термін користування коштами на поточний рахунок Клієнта.

Чи можливо дострокове повернення депозиту та який порядок виплати процентів?

3.14. Клієнт має право достроково розірвати депозитний договір, якщо це передбачено умовами зазначеними в Заяві на оформлення депозиту повідомивши про це Банк за два банківських дні до дати розірвання договору.

3.15. При достроковому розірванні вкладу повертається сума вкладу.

3.16. За неповний строк вкладу проценти виплачуються за ставкою вкладу «До запитання» за фактичну кількість днів, що минули з дати оформлення вкладу до дня розірвання договору. Якщо Клієнт за неповний строк вкладу отримав проценти, нараховані за повною ставкою, то зайві проценти, що було виплачено, вираховуються із суми вкладу.

3.17. Якщо Клієнт вимагає достроково розірвати договір, а строк вкладу вже було продовжено один або декілька разів, проценти за кожний повний строк вкладу виплачуються в повному обсязі з урахуванням п.п 4.6, 4.7 цих умов. Проценти за останній строк вкладу, що на момент розірвання договору ще не минув, нараховуються за умовами, які описано в п. 3.15 цих умов.

3.18. У випадку. якщо умовами зазначеними в Заяві на оформлення депозиту передбачено дострокове повернення вкладу без зниження процентної ставки, то повертається сума вкладу та в повному обсязі виплачуються проценти, нараховані відповідно до умов цього договору за фактичний термін користування вкладом.

3.19. У разі розірвання Договору за ініціативою Банку або у зв’язку із прийняттям Банком рішення відмовитися від підтримання ділових відносин на підставі статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», Депозитний договір достроково розривається, а Депозитний рахунок закривається.

4. Порядок продовження вкладів

Яким чином вклад автоматично продовжується?

4.1. Якщо після закінчення терміну вкладу, Клієнт не заявив Банку про відмову від продовження терміну вкладу, і Банк не заперечує проти продовження вкладу на новий термін, вклад автоматично вважається продовженим ще на один термін, зазначений в Договорі.

4.1.1. Для депозитів (вкладів) “Стандарт”, “Стандарт строковий” та “Online” у національній валюті зі строком розміщення 6, 12, 15 місяців, Банк має право:

4.1.1.1. На наступний день після закінчення строку Депозиту Банк перерахувати кошти з Депозитного рахунку на рахунок вкладу «До запитання».

4.1.1.2. Якщо після закінчення 3-х календарних днів з дня надходження коштів на рахунок вкладу «До запитання» Банк не отримає від Клієнта поданої письмової вимоги щодо повернення Депозиту, строк дії Депозитного договору продовжується, а строк розміщення Депозиту встановлюється тотожним строку (кількості днів), що зазначений у Заяві Клієнта на оформлення Депозиту, при цьому Клієнт доручає Банку зарахувати на депозитний рахунок грошові кошти з рахунку вкладу «До запитання». Відомості щодо номера Депозитного рахунку та розмір процентної ставки за Депозитом можливо дізнатися у Додатку ABank24 або у відділені банку.

4.1.2. Для депозитів (вкладів) у національній валюті зі строком розміщення 1, 3 місяці (в т.ч. за програмою “А-Вклад”, “Скарбничка”) та іноземній валюті (незалежно від строку розміщення), у разі неотриманням від Клієнта письмової вимоги щодо повернення Депозиту, Банк має право на наступний день після закінчення строку дії Депозиту, продовжити строк дії Депозитного договору та встановити строк розміщення коштів на депозитному рахунку тотожним строку (кількості днів), що зазначений у Заяві Клієнта на оформлення Депозиту.

4.2. Строк розміщення Депозиту може бути продовжений на умовах пункту 4.1. цього розділу необмежену кількість разів.

4.3. Сторони домовились, що при продовженні строку розміщення Депозиту встановлюється новий розмір процентної ставки за Депозитним договором, що відповідає розміру процентної ставки, яка діє в Банку для таких депозитів на дату зарахування коштів на Депозитний рахунок. Новий строк дії договору та новий розмір процентної ставки діють з дати надходження коштів на Депозитний рахунок або з моменту продовження (лонгації) вкладу.

4.4. У разі продовження строку вкладу Банк має право змінити номер рахунку вкладу без укладання додаткових угод до цього договору. При цьому новий номер рахунку буде відображатися у виписці за вкладом.

4.5. У тому випадку, якщо Банк заперечує проти продовження вкладу, він письмово або через дистанційні канали обслуговування повідомляє про це Клієнта за реквізитами, вказаними в клієнтській базі Банку, не пізніше, ніж за 2 календарних дні до закінчення терміну вкладу.

!!!Особливість!!!

4.6. Проценти під час нового строку вкладу нараховуються на суму вкладу за процентною ставкою для вкладів такого найменування та строку, що діє у Банку на день закінчення попереднього строку вкладу, без укладання додаткових угод до договору.

4.7. Банк має право збільшити процентну ставку за вкладом (далі - надбавка) у разі продовження вкладу на новий строк. Розмір надбавки зазначається в Умовах та Правилах надання банківських послуг, розміщених на сайті Банку. Банк не збільшує на новий строк процентну ставку за вкладами клієнтів які померли та за вкладами, які виступають забезпеченням за кредитом.

4.8. За вкладами з автоматичним продовженням Банк може надати Клієнту можливість відмовитися від продовження вкладу за один місяць до закінчення терміну вкладу. Про можливість відмови від продовження вкладу Клієнт може дізнатися в будь-якому відділенні банку, або дистанційно через ABank24.

4.9. При відмові від автоматичного продовження Клієнт може надати розпорядження Банку щодо автоматичного повернення вкладу на картку/рахунок Клієнта. Підтвердження такого розпорядження проводиться за допомогою простого електронного підпису (ОТП-паролю) або удосконаленого електронного підпису, або фото Клієнта або інакшим засобом, діючим в Банку, та прирівнюється до дистанційної заяви на розірвання вкладу.

Які є додаткові юридичні особливості?

4.10. При отриманні інформації про несанкціоноване списання коштів з депозитного рахунку (в тому числі за допомогою SMS-інформування від Банку), Клієнт зобов'язується негайно повідомити про це в Банк та звернутися у відділення Банку, або зателефонувати на номер 7776 (цілодобово, безкоштовно по Україні для дзвінків з міських номерів), +38 (056) 722 05 55 (для дзвінків із-за кордону).

4.11. У випадку порушення Клієнтом чи Банком умов договору порушник несе відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

4.12. Банк має право обмежити кількість одночасно відкритих діючих Депозитних договорів на ім'я одного Клієнта. Кількість одночасно відкритих вкладів не повинна перевищувати 30 вкладів.

4.13. Банк має право відмовити Клієнту у продовженні строку Депозиту у випадку, якщо на дату закінчення строку Депозиту Банк не пропонує Клієнтам даний вид Депозитів.

4.14. Клієнт протягом строку Депозиту зобов'язується не передавати без письмової згоди Банку Депозит в забезпечення виконання зобов'язань перед третіми особами, а також не відчужувати Депозит (майнові права за Депозитним договором) третім особам будь-яким іншим способом.

4.15. Клієнт в порядку, передбаченому чинним законодавством, має право надати довіреній особі право на розпорядження вкладом. Довіреність на право розпорядження Вкладом може бути складена у Банку та засвідчена уповноваженими особами Банку. При цьому довіреність оформляється тільки в електронному вигляді, бланк довіреності не роздруковується і для виконання операцій довіреною особою за довіреністю надання бланку довіреності не потрібне.

4.16. Клієнт зобов’язаний негайно в письмовій формі або через запропоновану Банком форму електронної заявки повідомляти Банк про скасування виданої ним довіреності на право розпорядження Вкладом іншим особам.

4.17. Якщо до депозиту була оформлена небанківська довіреність, то Клієнту необхідно додатково звернутися до нотаріуса для виключення її  із загального державного реєстру. У іншому випадку довіреність буде залишатися в реєстрі як легітимна і довірена особа на її підставі матиме змогу здійснювати операції по вкладу.

У випадку невиконання Клієнтом цього обов’язку Клієнт несе відповідальність за вчинення довіреними особами дій щодо розпорядження Вкладом як за свої власні. Банк звільняється від відповідальності за вчинення операцій по вкладному рахунку на підставі такої довіреності.

4.18. У разі настання форс-мажорних обставин, що не залежать від Клієнту та Банку (пожежа, повінь, землетрус, воєнні дії, масові заворушення, антиурядові виступи тощо), терміни виконання зобов’язань за цим договором відсуваються. Ці зобов’язання підлягають негайному виконанню після припинення дії форс-мажору.

4.19. Усі спори з приводу цього договору вирішуються шляхом переговорів. Якщо Клієнт та Банк не досягли взаємної згоди, спори розглядаються відповідно до чинного законодавства України.

4.20. За умови наявності в Банку інформації про смерть Клієнта Сторони узгодили не продовжувати вклад на новий строк.

При цьому, Банк закриває вкладний рахунок Клієнта в дату закінчення строку вкладу, та облiковує вклад на відповідних рахунках. Після закриття рахунку нарахування відсотків припиняється. В разі, якщо протягом строку вкладу, який декілька разів продовжувався, Банк отримав інформацію про смерть Клієнта та не зміг встановити осіб, що є правонаступниками за вкладом, Сторони узгодили, що Банк припиняє дiю вкладу. При цьому Банк закриває вкладний рахунок Клієнта та обліковує вклад на відповідних рахунках. Пiсля закриття рахунку нарахування процентів припиняється.

4.21. Виплата вкладу спадкоємцеві здійснюється на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом. Оформлюючи свідоцтво про право на спадщину за вкладом, нотаріус має право використовувати дані із заповідального розпорядження, оформленого вкладником у Банку. 

5. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Чи гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб вклади у Банку?

5.1. На вклад на дату укладення договору поширюються гарантії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

5.2. Перед підписанням договору про відкриття депозитного рахунку клієнт ознайомлюється з довідкою про систему гарантування вкладів, з розміром гарантованої суми відшкодування за вкладами та переліком умов, за яких Фонд не відшкодовує кошти, відповідно до ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Повна добірка нормативних актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розміщена на сайті ФГВФО (http://www.fg.gov.ua/ ).

5.3. Довідка, підписана вкладником, зберігається у банку в справі з юридичного оформлення рахунку (у разі підтвердження в паперовій формі). У разі якщо банком надано Довідку за допомогою засобів інформаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем в електронній формі, у банку зберігається повідомлення вкладника про її одержання. Після укладення договору Банк ознайомлює вкладника з Довідкою не рідше ніж один раз на рік у спосіб, що визначають сторони (у паперовій або електронній формі, у тому числі за допомогою пошти або SMS, e-mail, месенджерів, повідомлень в ABank24, IVR та дзвінків).

На дату укладення договору поширюються гарантії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Перед підписанням договору про відкриття депозитного рахунку клієнт ознайомився з довідкою про систему гарантування вкладів, з розміром гарантованої суми відшкодування за вкладами та переліком умов, за яких Фонд не відшкодовує кошти, відповідно до ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Повна добірка нормативних актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розміщена на сайті ФГВФО (http://www.fg.gov.ua/). Банк припиняє нарахування процентів за договором у день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, або у день прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Відшкодування фондом коштів за вкладом в іноземній валюті здійснюється в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на кінець дня, що передує дню початку виведення Фондом банку з ринку.

5.4. Банк припиняє нарахування процентів за договором у день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, або у день прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Відшкодування фондом коштів за вкладом в іноземній валюті здійснюється в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на кінець дня, що передує дню початку виведення Фондом банку з ринку.

5.5. Сторони погоджують, що Банк за власним вибором, не рідше ніж один раз на рік ознайомлює Клієнта з довідкою про систему гарантування вкладів шляхом направлення відповідної інформації дистанційними каналами облуговування (повідомленням в мобільному додатку, месенджерах, e-mail, дзвінки, тощо) або шляхом  розміщення її в тексті цих Умов та правил або на сайті Банку за посиланням.

!!!Особливість гарантування Фондом  вкладів фізичних осіб під час дії воєнного стану в Україні!!!

Протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Дія цього пункту поширюється на банки, рішення про віднесення яких до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію яких з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", прийняті після набрання чинності цим Законом протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

6. Тарифи за вкладами фізичних осіб

Додатки

Тарифи за вкладами фізичних осіб